Екатерина Малишева, руска скейтър: биография и спортна кариера

Екатерина Малишева, чиято биографияе представен на вашето внимание, е известен руски скейтър. Спортистът участва в Олимпийските игри, многократно става награда на шампионата на Русия.

Биографична информация

Екатерина Малишева, чиято снимка е представена вВ тази статия, е роден през януари 1987 г. в Челябинск. От най-ранна момиче иска да се занимават със спорт, така че родителите са одобрили посещение в участъка от скорост пързаляне, която напълно разкрива таланта на бъдещето на олимпийските игри в спринта всичко наоколо.

ekaterina malysheva биография

От младежката възраст Екатерина Малишева е много сериозна в процеса на обучение. Заедно с упоритостта и таланта, това започна да носи първите спортни успехи.

Началото на спортната кариера

На младшите световни шампионати през 2004 г. на 17-годишна възрастРуският скоростен скейтър е петият, а година по-късно - осмият. През 2006 г. тя спечели всичките си връстници на руското първенство в класическия кръг.

Преди олимпиадата в Торино, 18-годишната КатринМалишева попада в основния национален отбор. Тогава спортистът за първи път се представя на Световната купа, показвайки отлични резултати за възрастта си. Малишева дори беше в списъка на кандидатите за пътуване до Торино, но треньорите не посмяха да покажат млад и неопитен скейтър.

Дестинация - Ванкувър

Не удряйки олимпиадата в Торино, започнала е Малишевасериозна подготовка за следващите игри. Тя участва активно на етапите на Световната купа на три различни разстояния: 1500, 1000 и 500 метра. Също така, Катрин участва за първи път в Европейското първенство, където е сред първите двадесет спортисти. Но най-голямото постижение тази година беше бронзовият в спринта не е националното първенство.

Екатерина Малишева

Следващ сезон Екатерина Малишевадебютира на Световното първенство, където стана осемнадесета в спринта. Сред постиженията на състезателя трябва да се отбележи единадесетото място на сто метра на Световната купа, както и бронзовият медал на руското първенство на разстояние 500 метра.

Малишев прекара много време в преолимпийския сезонактивно. Тя отново стана третата в руското първенство на разстояние половин километър. На световното първенство спортист отново заема осемнадесетото място, а на европейския - петнадесетия.

Олимпийският сезон се разви доста добре за Катрин Малишева. Тя става двоен победител в руския шампионат и също така заема пето място в спринта на световното първенство.

Във Ванкувър Екатерина Малишева тръгна с надеждаДа се ​​състезаваме за медалите на Олимпиадата. Но, за съжаление, състезанията бяха неуспешни за нея. На разстояние 500 метра Малишева заема 24 места, а на километър - 27.

Принудителна почивка и домакински олимпийски игри

В пост-олимпийския сезон отново Екатерина Малишеваспечели сребърен медал на руския шампионат на 500 метрова точка. Но поради дългогодишната си болест - лимфаденит - спортистът почти не е трябвало да завърши кариерата си.

След една-годишна почивка, Малишева се възстановяваНегови изпълнения на етапите на Световната купа и отново става два пъти победител в руския шампионат. Тя трябваше да се състезава на световното първенство, но му липсваше поради нараняване на главата.

екатерина малышева снимка

Малишева се подготви много за домашните олимпийски игриусърдно. Тя отново стана втората на 500-метровата марка на руското първенство. В Сочи Катрин изпълни и най-голямото си разстояние. За съжаление, не беше възможно да се състезаваме за медали на руски скоростен кънки - това бе седемнадесетото място.

Въпреки стриктния график на тренировки и изпълнения, Екатерина Малишева успя да завърши Уралския университет по физическа култура.

Спортистът няма да напусне кънки за спорт. Сред плановете й е участието в Олимпиадата през 2018 г. в Пхенян.